ارائه سامانه مدیریت هوشمند پارکینگ PGS

یکی از تحولات مدرن در پارکینگ‌ها استفاده از تجهیزات دیجیتالی برای کنترل و نظارت بر بخش‌های مختلف است که امروزه نقش انسان در آنها را به حداقل رسانده‌اند. در پارکینگ‌های هوشمند از نقطه ورودی  تا محل پارک خودرو و خروجی‌ها همگی تحت کنترل سیستم هوشمند قرار دارند و دخالت انسانی بسیار کمتر است.
در پارکینگ‌های هوشمند از یک  سیستم مدیریت پارکینگ  استفاده می‌شود که کنترل قسمت‌های مختلف را در دست دارد و توسط اتاق مانیتورینگ، کنترل و نظارت می‌شود. کنترل گیت ورودی، شناسایی ماشین‌ها، اطلاع از محل پارک ماشین، تعداد ماشین موجود در پارکینگ، کنترل گیت خروجی، بهینه‌سازی فضای پارکینگ، تعیین محل پارک خودرو ، شناسایی افراد، رزرو آنلاین و پرداخت هزینه پارکینگ از تجهیزات به‌کاررفته در پارکینگ‌های هوشمند هستند.

در این سناریو سه روش جهت شناسایی و مدریرت ورود و خروج خودرو ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت که عبارتند از:

1)    مراجعه خودروهای غیر عضو ( عمومی )  در سامانه هوشمند
2)    مراجعه خود رو های ثبت شده در سامانه هوشمند
3)    مراجعه خودرو ها با  رزرو پارکینگ بصورت آنلاین

1)    مراجعه خودروهای غیر عضو ( عمومی )  در سامانه هوشمند:
• هر خودرو  در ورودی پارکینگ ها توسط دوربین تشخیص پلاک شناسایی خواهد گردید، که با توجه به مشخصات دریافت شده از دوربین توسط دستگاه صدور قبض، رسید مربوطه به آن خودرو ارائه خواهد شد و پس از دریافت قبض راه بند ورودی باز و اجازه ورود داده خواهد شد.
• با توجه به تابلو های دیجیتال نصب شده در هر طبقه، مراجعه کنندگان می توانند از تعداد  پارکینگ های خالی در هر ردیف و طبقه آگاهی یافته و در کمترین زمان به محل پارک خودرو دسترسی یابند.

• جهت  سهولت در پرداخت هزینه پارکینگ، در نقاط مختلف مجتمع دستگاه های پرداخت که مجهز به خواندن بارکد مربوط به قبض پارکینگ هستند نصب گردیده که مراجعین می توانند در هنگام خروج از مجتمع اقدام به پرداخت هزینه پارکینگ نموده و با کمترین معطلی از گیت خارج شوند.
• در محل خروجی پارکینگ دوربین تشخیص پلاک، هویت خودرو را بررسی می نماید که در صورت پرداخت توسط خود پرداز های مستقر در مجتمع و عدم بدهی ( بدلیل تاخیر در خروج) راه بند خروجی بصورت اتوماتیک اجازه خودرو مذکور را خواهد داد ، در غیر این صورت با توجه به  اینکه در گیت خروجی، دستگاه های بارکد خوان نصب گردیده اپراتور مستقر در آن قسمت  می تواند  با توجه به اطلاعات دریافت شده از دوربین پلاک خوان که بصورت اتوماتیک در نرم افزار مقابل خود مشاهده می نماید و هم از طریق دستگاه بارکد خوان نسبت به دریافت هزینه پارکینگ اقدام نماید.

2)    مراجعه خود رو های ثبت شده در سامانه هوشمند:
• سامانه مدیریت هوشمند پارکینگ این امکان را برای واحد بهره برداری فراهم می نماید که با گروه بندی تعریف شده در سامانه،  امکان مدیریت ورود و خروج خودرو های  ساکنین واحد های تجاری و اداری، کارکنان مجتمع، مشتریان VIP و ...را میسر نماید، به نحوی که این سیستم با شناسایی خودرو ها در ورودی پارکینگ بلافاصله به دیتابیس نرم افزار مراجعه نموده و در صورت وجود اطلاعات خودرو مذکور  و  داشتن مجوز ورود، فرمان باز شدن به راه بند صادر می گردد، در این صورت بنا به تعریف مدیر، می تواند هیچ قبضی برای این خودرو صادر نشود.
• شناسایی خودرو های تعریف شده در سامانه در گیت خروج نیز توسط دوربین تشخیص پلاک انجام می پذیرد که در صورت داشتن مجوز خروج،  راهبند  بصورت خودکار باز می گردد.
• با توجه به بومی و بهینه سازی این سامانه توسط شرکت بومرنگ رایانه، امکان اتصال به نرم افزارهای مدیریت شارژ  مجتمع نیز فراهم گردیده که هزینه های پارکینگ می تواند بر اساس تعداد دفعات و زمان مراجعه  خودرو ها به سیستم شارژ مجتمع ارسال و
در صورت حساب آن  واحد اضافه گردد.
• این سامانه امکان تعریف پلاک خودرو میهمان را نیز داشته به نحوی که ساکنین مجتمع می توانند پلاک خودرو میهمان را در وب اپ مربوطه تعریف نمایند و  پس از آن هزینه های خودرو مذکور به صورت خودکار به نرم افزار شارژ مجتمع انتقال داده خواهد شد و در بدهی شارژ آن واحد منظور خواهد گردید.

3)    مراجعه خودرو ها با  رزرو پارکینگ بصورت آنلاین
• این سامانه امکان رزرو پارکینگ را برای عموم فراهم نموده است به نحوی که مراجعه کنندگان می توانند قبل از ورود به مجتمع  از طریق وب سایت میکا مال و یا اپلیکیشن مربوطه پارکینگ خود را در محدوده زمانی مورد نظر رزرو نمایند.

تجهیزات مورد نیاز و مشخصات فنی:

سنسور اولترا سونیک تشخیص خودرو:
این دستگاه وظیفه تشخیص وجود خودرو در هر پارکینگ را بر عهده دارد، در صورت وجود خودرو در هر پارکینگ این سنسور فعال شده و ال ای دی قرمز رنگ به معنی پر بودن روشن می گردد. رنگ سبز نشانه خالی بودن و آبی به معنی رزور محل پارکینگ است.
محل قرار گیری این سنسور در سینی جریان ضعیف عبور داده شده از مقابل پارکینگ می باشد و با توجه به ترکیبی بودن سنسور و چراغ راهنما، نصب سنسور بصورت مجزا در مرکز پارکینگ نیاز نمی باشد و همین امر باعث کاهش هزینه پیاده سازی سیستم پارکینگ هوشمند خواهد شد.
 ارتباط سنسور های از طریق پروتکل RS485 با کنترل های مستقر در طبقات برقرار خواهند شد،  این ارتباط به صورت دوطرفه بوده به نحوی که تمامی سنسورها تحت فرمان مرکز کنترل قرار خواهند گرفت.

زون کنترلر:

این دستگاه محل اتصال سنسورها با سیستم کنترل مرکزی می باشد، تمامی سنسور ها نصب شده در هر طبقه با توجه به فاصله قرارگیری خود به نزدیک ترین کنترلر متصل می گردند و  از این طریق وضعیت هر سنسور به سامانه پارکینگ هوشمند اطلاع راسانی می گردد، با توجه به ارتباط دو طرفه هر سنسور با کنترلر، امکان دریافت فرمان از مرکز کنترل نیز میسر خواهد شد.

دوربین شناسایی پلاک خودرو:

محل قرارگیری این دستگاه در گیت های ورودی و خروجی مجتمع می باشد و همانطور که قبلا به آن اشاره گردید، شناسایی پلاک های خودرو و ارائه اطلاعات به سامانه مدیریت پارکنیگ هوشمند توسط این دستگاه صورت می گیرد.

راه بند:

این دستگاه از طریق سیستم اکسس کنترل در نظر گرفته شده ارتباط خود را با سامانه برقرار می نماید، در صورت تمایل کارفرما امکان تغییر برند و مشخصات راه بند وجود خواهد داشت.

هم اکنون می توانید با این شرکت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان ما در خصوص تمامی خدمات فوق بهرهمند شوید همکاران ما با افتخار آماده پاسخگویی به شما خواهند بود.