بهره برداری 209 کیلومتر فیبر نوری روستایی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: حدود 20 درصد پروژه های کشور در زمینه ارتباطات روستایی در خراسان رضوی اجرا می شود و تا پایان سال 98 اجرای 212 سایت تلفن همراه و 209 کیلومتر فیبر نوری روستایی به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی در دیدار با احمد یزدان پناه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از روند اجرای پروژه های ارتباطی وزارت در سطح استان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه رتبه خراسان رضوی در شاخص های دسترسی فاوای کشور 12 است با تکمیل و اتمام پروژه ها، این شاخص حداقل پنج رتبه ارتقا پیدا کند.
وی افزود: این اهداف در سایه توجه استانداری برای اجرای طرح ساماندهی دکل های مخابراتی و رفع مشکل پوشش تلفن همراه در شهر مشهد و نیز همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر بین دستگاه های اجرایی استان محقق می شود.
در ادامه این جلسه یزدان پناه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی نیز گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و نیاز به خدمات ارتباطی خواستار رفع مشکلات این حوزه هستم.
وی با اشاره بحران هایی همچون زلزله هفته گذشته شهرستان خواف و لزوم برقراری ارتباطات در زمان اضطرار برای تسریع در رفع موانع مشکلات ارتباطات روستایی افزود: باید رای بررسی و تعیین تکالیف دستگاه های مختلف برای تسهیل در اجرای پروژه های ارتباطی و بهبود پوشش تلفن همراه، جلسه ای با حضور اعضای مرتبط شورای شهر مشهد، مدیران و معاونان ارشد شهرداری، مدیر کل دفتر فنی استانداری و نیز نماینده سازمان املاک آستان قدس رضوی برگزار شود.
براساس این گزارش، مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق و نیز مدیران ارشد استانی اپراتورهای مخابراتی نیز حضور داشتند و گزارشی از کمیته فنی ساماندهی سایت های مخابراتی و وضعیت پروژه های در دست اقدام و موانع و مشکلات پیش رو ارائه شد.

منبع خبر «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» است.